Mevzuat.Net Anasayfa > İngilizce tercümeleri bulunan mevzuat kalemleri

Regulation amending the Regulation on the Import, Processing, Export, Control and Inspection of Genetically Modified Organisms and Products for Food and Feed Purposes

Official Journal Date : 20.11.2009
Official Journal Number : 27412

Articles 7, 11, 14 and 15 of the Regulation on the Import, Processing, Export, Control and Inspection of Genetically Modified Organisms and Products for Food and Feed Purposes, are amended.

"Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" in İngilizce tercümesi sistemimizde mevcuttur. Yukarıda görmüş olduğunuz İngilizce metin, bahse konu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesine ait özet bilgileri içermektedir. Aşağıda aynı mevzuat kalemine ait Türkçe bilgileri bulabilirsiniz. Dilerseniz, bu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesini satın alabilirsiniz (sayfanın sağ üst bölümünde satış fiyatı belirtilmektedir).
Satış fiyatı üzerinden Mevzuat.Net, Tariff-Tr.com ya da Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi abonelerine %50 İNDİRİM uygulanacaktır.

Gıda ve Yem Amaçlı Genetik Yapısı Değiştirilmiş Organizmalar ve Ürünlerinin İthalatı, İşlenmesi, İhracatı, Kontrol ve Denetimine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik
Resmi Gazete Tarihi : 20.11.2009
Resmi Gazete Sayısı : 27412


GDO yönetmeliği değişti. (Gıda veya yem, GDO lardan biri ya da birkaçını içerirse orana bakılmadan GDO lu olarak kabul edilecek ve izin verilmeyen GDO içermesi halinde ithalatına, işlenmesine, nakline, dağıtımına ve satışına izin verilmeyecek; Ürünlerin etiketine GDO suz olduğu yazılabilecek; GDO lu gıda ve yemlerin transit geçişlerini yasaklayan madde yönetmelikten çıkarıldı; 26 Ekim 2009 tarihinden önce kontrol belgesi alınmış ürünlerin ithalatında, bu ürünlerin AB nin kabul ettiği kriterlere uygun olması koşuluyla izin koşulları, başvuru, ithalata ilişkin hükümlerinin 1 Mart 2010 tarihinden itibaren uygulanacağı hükme bağlandı.)
30 TL + KDV

Listeye Geri Dön

Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Fax : 90-312-418 50 89
E-Mail : info@tariff-tr.com
http://www.mevzuat.net/legislation/ingilizcemevzuatdetay.aspx?mkid=11257
Click for ENGLISH - Copyright © 2010 Mevzuat.Net - İnfosoft Bilgi Sistemleri Tüm Hakkı Saklıdır.