Sıkça Sorulan Sorular


  1. Mevzuat.Net Nedir?
  2. Abonelik Sistemi nasıl çalışır?
  3. İçerik olarak ne tür bilgiler var?
  4. Sistemden kimler faydalanabilir?
  5. Sistemimizi benzer diğer sistemlerden ayıran özellikler nelerdir?
  6. Firewall veya proxy programları kullanıyorsanız tıklayınız.

1 - Mevzuat.Net Nedir?


Mevzuat.Net, dış ticaret mevzuatını ve ilgili diğer bilgileri internet üzerinden http://www.mevzuat.net adresinde izleyebilmeniz için geliştirilmiş bir bilgi sistemidir. Sistemin ana hedefi, dış ticaret ile ilgilenen kişi ve kurumların, aradıkları bilgilere en kolay ve en hızlı şekilde erişmesini sağlamaktır. Bu hedefe erişmek için, gümrük, ithalat, ihracat, yatırım gibi dış ticareti ilgilendiren tüm mevzuat kalemleri Resmi Gazete' de yayımlandıktan hemen sonra sistemimize girilir. Daha sonra, girilen bilgiler mevcut mevzuat bilgileriyle ilişkilendirilir ve sizlerin aradığınız bilgileri kolayca bulabilmesi için, madde madde, paragraf paragraf endekslenir. Sistemimiz abonelik şeklinde çalışmaktadır.


2 - Abonelik Sistemi nasıl çalışır?


Mevzuat.Net programına, İNTERNET ÜZERİNDEN abone olabilirsiniz. Size verilecek kullanıcı kodu ve şifre ile, değişen bilgileri günü gününe mevzuat.net adresinden takip edebilirsiniz. Abone olmak ve/veya abonelik şartlarını öğrenmek için lütfen tıklayınız.


3 - İçerik olarak ne tür bilgiler var?


Sistemimizde, ithalat, ihracat, gümrük, yatırım, teşvikler, gümrük tarife istatistik pozisyonları, kdv, kambiyo gibi dış ticareti ilgilendiren tüm konular hakkında Resmi Gazete' de yayımlanmış Kanun, Karar, Yönetmelik, Tebliğ, Genelege gibi mevzuat kalemlerinin içeriği vardır. Bilgiler ayrıca geriye dönük olarak da tutulur. Yani, yürürlükten kalkan ya da değişen bilgileri, yürürlükten kalkmadan önceki ya da değişiklikten önceki şekilleriyle de görürsünüz. İçerik hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


4 - Sistemden kimler faydalanabilir?


Sistemimizi dış ticaret ile ilgilenen tüm kişi ve kurumlar kullanabilir. Programımız 1994 yılından buyana ticari kullanımdadır ve aralarında Dış Ticaret Müsteşarlığı, Gümrük Müsteşarlığı, İhracatçı Birlikleri, Ticaret ve Sanayi Odaları gibi mevzuatı yapan ve uygulanmasını sağlayan kurumların da bulunduğu, pekçok kurum ve firma tarafından büyük bir beğeniyle kullanılmaktadır. Referanslarımız.


5 - Sistemimizi benzer diğer sistemlerden ayıran özellikler nelerdir?


Mevzuat.Net, aradığınız bilgiye birkaç saniye içerisinde erişmenizi sağlayacak pekçok benzersiz özellikle donatılmış bulunmaktadır. Tüm dış ticaret mevzuatı ve ilgili bilgileri birkaç saniyede parmağınızın ucunda... Siz sadece farenizi tıklatın yeter. Öne çıkan bazı uygulamalarımızı icelemek için tıklayınız.ÜCRETSİZ DENEYİN

Eğer Mevzuat.Net'i deneme amaçlı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki "Ücretsiz Deneme Talep Formunu" doldurunuz.

Şimdi Abone Olun

Mevzuat.Net'in benzersiz
özelliklerinden faydalanmak için Abone olun.

Bize Ulaşın

Ostim Mahallesi 1308.Cadde No:6 Kat:1 Daire:22 Yenimahalle/ANKARA
Tel : 90-312-418 94 15
Faks : 90-312-418 50 89
E-mail : bilgi@mevzuat.net

WhatsApp iletişim hattı : 0538 049 09 11

Teknik destek vb. sorularınız için: bilgi@mevzuat.net
Abonelik şartları ve seçenekleri, yeni abone olma, abonelik yenileme vb. sorularınız için abone@mevzuat.net

Bizi Takip Edin