Anasayfaya Dön
Mevzuat.Net Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi  
3 aylık abonelik sade 50 TL + KDV. Detaylar için tıklayınız
Bazı Alacakların 6552 Sayılı Kanun Kapsamında Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Hesaplamalar Gümrük Vergi Hesaplama Modülü içerisinde abonelerimizin kullanımına sunulmuştur. Detaylar için tıklayınız.
Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemine Abone Olun
Gümrük Vergisi Hesaplama aboneleri, ilgilendikleri ürünün gümrük tarife numarasını bulmak için aşağıdaki Tarife Tespiti özelliklerini kullanabilirler :

- Akıllı Tarife Tespiti
- Avrupa Birliği Bağlayıcı Tarife Uygulaması
- Türkiye Bağlayıcı Tarife Uygulaması
- Gümrük Tarife Cetveli İndeksi (2013 Yılı)
Gümrük Tarife Detayları
Ürünün ithalatında ne kadar gümrük vergisi, kdv, ek vergi vb. uygulandığını; anti-damping, gözetim, ek mali yükümlülük gibi ek önlemlerin uygulanıp, uygulanmadığını görebilirsiniz


Mevzuat.Net Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi;

Seçtiğiniz malzemenin belirli bir ülkeden ithalatında ne tür ve ne kadar vergi vereceğinizi hesaplayan bir sistem Yönlendirici/Öğretici olması ve İnteraktif özelliğiyle benzersiz bir Akıllı Hesaplama Sistemi 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Tahsilatın Hızlandırılması ve Matrah/Vergi Artırımına İlişkin Hesaplamalar. Detaylar için Tıklayınız.
Siz sadece ithalat yapmak istediğiniz malzemenin tarife pozisyonunu, menşe ülkeyi, malzeme miktarını ve fiyatını girin, gerisini Mevzuat.Net Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi' ne bırakın:
Hangi oranda ve ne kadar gümrük vergisi ödenecek A.TR, EUR 1 vb. belgelere ihtiyaç var mı, eğer ihtiyaç varsa ve bu belgeleriniz varsa/yoksa gümrük vergileri nasıl olacak Anti-Dumping, Gözetim, Ek Mali Yükümlülük vb. konularda ne yapılması gerekir ve bu uygulamalar gümrük vergilerini nasıl etkiler KDV ve varsa ÖTV matrahları nasıl oluşur, uygulanacak oranlar ve tutarlar ne kadar olacaktır Tarife Kontenjanı vb. uygulamalar kapsamında ithalat KKDF kapsamı ithalatta ödenecek rakamlar Seçtiğiniz ithalata özel olarak aranacak belgeler nelerdir (A.TR, Gözetim Belgesi, Sağlık Bakanlığı Kontrol Sertifikası vb.)
Örnek Gümrük Vergisi Hesaplama Tanıtım Filmini İzlemek için tıklayınız

Karşılaştırma seçeneği yeni

Karşılaştırma Seçeneği sizlere, aynı ürünün farklı ülkelerden ithal edilmesi durumunda oluşacak ithal maliyetlerini, ya da 2 ayrı gümrük tarife pozisyonu kullanıldığında oluşabilecek maliyet farklarını karşılaştırma olanağı sağlar.

- Diyelim ki, aynı malzemeyi iki ayrı ülkeden (örneğin Çin' den ve Arjantin' den) ithal etme olanağınız var. Akıllı Gümrük Vergisi Karşılaştırma seçeneğini kullanarak, her iki durumda oluşacak ithalat ve gümrük maliyetlerini son derece kolay bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Üstelik, sadece maliyet farklarını karşılaştırmakla kalmaz, mevzuat uygulamalarından doğan farklılıkları da kolayca görebilirsiniz (Örneğin ithalatın birisi gözetime tabiidir, diğeri değildir; ya da birisinde anti damping uygulaması vardır, diğerinde yoktur. İthalatların birisi için Form A gereklidir, diğeri için A.TR istenir vb.)

- Benzer şekilde, 2 farklı tarife pozisyonu kullanarak karşılaştırma yapmak da mümkün. Bu sayede örneğin; bir gümrük muayene uzmanı, yanlış tarifeden beyan edilmiş bir malzemenin doğru tarifeden beyan edilmesi durumunda oluşacak farkları (gümrük vergisi, kdv, ötv, ek vergi vb. tüm farkları) kolayca hesaplayabilir.

Karşılaştırma Seçeneği Tanıtım Filmini İzlemek için tıklayınız
Abonelik Seçenekleri

Ücretsiz Deneme Aboneliği

Eğer Mevzuat.Net'i deneme amaçlı kullanmak istiyorsanız aşağıdaki "Ücretsiz Deneme Aboneliği Talep Formunu" doldurunuz.

Örnek Gümrük Vergisi Hesaplama Tanıtım Filmini İzlemek için tıklayınız
Karşılaştırma Seçeneği Tanıtım Filmini İzlemek için tıklayınız
tıklayın iletişim bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede bir uzmaımız sizi arasın


Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Faks : 90-312-418 50 89
E-mail : bilgi@mevzuat.net

Msn ile Bize Ulaşın

Teknik destek vb. sorularınız için: bilgi@mevzuat.net
Abonelik şartları ve seçenekleri, yeni abone olma, abonelik yenileme vb. sorularınız için abone@mevzuat.net
adreslerini Messenger kontak listenize ekleyiniz.

Bizi Takip Edin

Değerli misafirimiz, Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemine erişebilmeniz için abone olmanız gerekmektedir.
Abone Girişi

Kullanıcı Adı
Parola
(Bu Nedir?)
Abone Girişi


Abone Olun
Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemini hemen kullanmaya başlamak için şimdi abone olun

Abone Olun