Mevzuat.Net Anasayfa > İngilizce tercümeleri bulunan mevzuat kalemleri

Attention Please!!! This Regulation is repealed by : Regulation on Facilitation of Customs Procedures

Regulation on Facilitation of Customs Procedures

Official Journal Date : 10.01.2013
Official Journal Number : 28524

The purpose of this Regulation is to lay down the requirements for authorized economic operator status, documents to be submitted in applications, the principles and procedures for issuance of the certificate, validity, renewal, revision, suspension, revocation and cancelation of the certificate as well as authorized consignor, approved exporter status under this certificate, under-declaration, partial guarantee, lump-sum guarantee, facilitations towards security and safety as well as suspension, revocation and cancelation of authorization to experience these practices and facilitations, and other simplified practices arising out of customs regulations.

"Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği" in İngilizce tercümesi sistemimizde mevcuttur. Yukarıda görmüş olduğunuz İngilizce metin, bahse konu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesine ait özet bilgileri içermektedir. Aşağıda aynı mevzuat kalemine ait Türkçe bilgileri bulabilirsiniz. Dilerseniz, bu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesini satın alabilirsiniz (sayfanın sağ üst bölümünde satış fiyatı belirtilmektedir).
Satış fiyatı üzerinden Mevzuat.Net, Tariff-Tr.com ya da Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi abonelerine %50 İNDİRİM uygulanacaktır.

Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği
Resmi Gazete Tarihi : 10.01.2013
Resmi Gazete Sayısı : 28524


Yetkilendirilmiş yükümlü statüsü için gereken koşulları, başvuruda aranacak belgeleri, sertifikanın verilmesi, süresi, yenilenmesi, değiştirilmesi, askıya alınması, geri alınması ve iptali ile bu sertifika kapsamında faydalanılacak izinli gönderici, onaylanmış ihracatçı, eksik beyan, kısmi teminat, götürü teminat uygulamaları ve emniyet ve güvenlik yönlü kolaylaştırmalar ile bu uygulama ve kolaylaştırmalardan faydalanma yetkilerinin askıya alınması, geri alınması ve iptali ile gümrük mevzuatından kaynaklanan diğer basitleştirilmiş uygulamalara ilişkin usul ve esaslar hk.
Lütfen Dikkat!!! Bu Yönetmelik Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması Yönetmeliği tarafından yürürlükten alınmıştır.

Anahtar Kelimeler

gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması; yetkilendirilmiş yükümlü sertifika başvurusu; yetkilendirilmiş yükümlü statüsü; eksik beyan; götürü teminat; kısmi teminat uygulaması; onaylanmış ihracatçı yetkisi; ihracatta yerinde gümrükleme izni; basitleştirilmiş işlem kapsamında A.TR düzenleme, onaylama ve vize işlemleri; eşyanın kıymetine bakılmaksızın fatura beyanı veya EUR.MED fatura beyanı düzenlenme izni; fatura beyanı; izinli gönderici yetkisi; azaltılmış zorunlu bilgilerden oluşan özet beyan verme; mavi hat uygulaması; belge kontrolü; muayene; eşyanın muayene edilmesi; yetkilendirilmiş yükümlü sertifikası sahibinin yükümlülükleri; yetkilendirilmiş yükümlü sertifikasının iptali
3100 TL + KDV

Listeye Geri Dön

Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Fax : 90-312-418 50 89
E-Mail : info@tariff-tr.com
http://www.mevzuat.net/legislation/ingilizcemevzuatdetay.aspx?mkid=13902
Click for ENGLISH - Copyright © 2010 Mevzuat.Net - İnfosoft Bilgi Sistemleri Tüm Hakkı Saklıdır.