Mevzuat.Net Anasayfa > İngilizce tercümeleri bulunan mevzuat kalemleri

Consumer Protection Law - No: 6502

Official Journal Date : 28.11.2013
Official Journal Number : 28835

The purpose of this Law is to take measures that protect the health, safety and the economic interests of the consumer, to compensate the loss of the consumers, to ensure protection of the consumers from environmental hazards, which inform and educate the consumers in accordance with public interest; to promote self-protecting initiatives by the consumers and to regulate particulars on the promotion of the voluntary organizations for establishing policies regarding this matter. This Law covers all consumer transactions and consumer oriented implementations.

Attention Please!!! This Law is amended. Translation of these amendments to English have not been completed yet. (Tariff-Tr.com)

Bu mevzuatın İngilizce tercümesi henüz hazır değildir, ancak talep etmeniz durmunda tercüme edebiliriz. Sağ tarafta bulunan formu doldurarak ilgili mevzuatın tercüme edilmesi için teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun - 6502
Resmi Gazete Tarihi : 28.11.2013
Resmi Gazete Sayısı : 28835


Kamu yararına uygun olarak tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, zararlarını tazmin edici, çevresel tehlikelerden korunmasını sağlayıcı, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak, tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini özendirmek ve bu konulardaki politikaların oluşturulmasında gönüllü örgütlenmeleri teşvik etmeye ilişkin hususları düzenlenmesi hk.

Anahtar Kelimeler

tüketici hakları; tüketici haklarının korunması; tüketici konseyi; tüketici mahkemeleri; tüketici sorunları hakem heyeti; tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar; tüketicinin korunması; tüketicinin korunması hakkında kanun gereğince satış sonrası hizmet istenecek ürünler listesi; tüketiciyle karşı karşıya gelinmeksizin yapılan satışlar; tüketicinin korunması ve piyasa gözetimi; tüketici; ayıplı mal ve hizmetler; tüketici sözleşmeleri; taksitli kampanyalı satışlar; taksitli kapıdan satışlar; kampanyalı satışlar; kampanyalı satışlara ilişkin ilan ve reklamlar; kampanyalı satış izin belgesi; ön ödemeli konut satışı; cayma hakkı; tanıtma ve kullanma kılavuzu; tanıtma ve kullanma kılavuzu düzenleme zorunluluğu; tanıtma ve kullanma kılavuzunda bulunması gereken bilgiler; garanti belgesi; garanti belgesi düzenleme zorunluluğu; satış sonrası hizmetler; satış sonrası hizmetleri yeterlilik belgesi; ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar; tüketici kuruluşları

Teklif Talep Formu

Sayfadaki mevzuatın İngilizce tercümesi için teklif almak için bu formu kullanınız:

Tam Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Telefon Numaranız :

Teklif İste


Listeye Geri Dön

Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Fax : 90-312-418 50 89
E-Mail : info@tariff-tr.com
http://www.mevzuat.net/legislation/ingilizcemevzuatdetay.aspx?mkid=14637
Click for ENGLISH - Copyright © 2010 Mevzuat.Net - İnfosoft Bilgi Sistemleri Tüm Hakkı Saklıdır.