Mevzuat.Net Anasayfa > İngilizce tercümeleri bulunan mevzuat kalemleri

Regulation Concerning Water Intended for Human Consumption

Official Journal Date : 17.02.2005
Official Journal Number : 25730

The aim of this regulation is; to provide the technical and hygienic conditions and ensure the quality standards of the waters for human consumption and; to organize the basics and procedures regarding the production, packaging, labeling, marketing and auditing of the spring and drinking waters. (Attention Please!!! This Regulation is amended by 31.Jul.2009, 07.Mar.2013, 11.Apr.2014 and 19.02.2015 dated Regulations. Translation of these amendments to English have not been completed yet. (Tariff-Tr.com))

Keyword related with the legislation item, a brief information of which is given above:
packaging and selling of water, drinking water, water intended for human consumption, production, packaging, labeling, marketing and auditing of the spring and drinking waters

"İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik" in İngilizce tercümesi sistemimizde mevcuttur. Yukarıda görmüş olduğunuz İngilizce metin, bahse konu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesine ait özet bilgileri içermektedir. Aşağıda aynı mevzuat kalemine ait Türkçe bilgileri bulabilirsiniz. Dilerseniz, bu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesini satın alabilirsiniz (sayfanın sağ üst bölümünde satış fiyatı belirtilmektedir).
Satış fiyatı üzerinden Mevzuat.Net, Tariff-Tr.com ya da Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi abonelerine %50 İNDİRİM uygulanacaktır.

İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik
Resmi Gazete Tarihi : 17.02.2005
Resmi Gazete Sayısı : 25730


İnsani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarının sağlanması, kaynak suları ve içme sularının istihsali, ambalajlanması, etiketlenmesi, satışı, denetlenmesi ile ilgili usul ve esasları hk.

Anahtar Kelimeler

insani tüketim amaçlı sular;kaynak suları;içme ve kullanma suları; su ithalatı; su ihracatı; kaynak suyu ithalatı; kaynak suyu ihracatı; suyun kalite standartları; kaynak suları ve içme sularının izne bağlanması ; izinsiz kaynak suları ve içme sularının satış yasağı; kaptaj; suyun dolumunda kullanılacak kaplar; suların etiket bilgileri; kaynak suları ve içme suları için tesis iznine esas değerlendirme formu; dolum bildirim formu; kaynak suları ve içme suları için işletme iznine esas değerlendirme formu
400 TL + KDV

Listeye Geri Dön

Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Fax : 90-312-418 50 89
E-Mail : info@tariff-tr.com
http://www.mevzuat.net/legislation/ingilizcemevzuatdetay.aspx?mkid=5458
Click for ENGLISH - Copyright © 2010 Mevzuat.Net - İnfosoft Bilgi Sistemleri Tüm Hakkı Saklıdır.