Mevzuat.Net Anasayfa > İngilizce tercümeleri bulunan mevzuat kalemleri

Law No: 4457 On Establishment And Tasks Of Turkish Accreditation Agency

Official Journal Date : 04.11.1999
Official Journal Number : 23866

Turkish Accreditation Agency (TÜRKAK) is established, as a legal entity having administrative and financial autonomy, to accredit the local and international bodies rendering laboratory, certification and inspection services, ensure them to operate in accordance with established national and international standards, and thereby ensuring international recognition of product / service, system, personnel and laboratory certificates

Keyword related with the legislation item, a brief information of which is given above:
technical regulation, standard, Turkish Accreditation Agency, Accreditation, Accrediting, Certificate, Certification, Assessment, Certification Body, Calibration, Quality, Marking, TURKAK

"Türk Akreditasyon Kurumuna İlişkin Çeşitli Hükümler Hakkında Kanun - 4457" in İngilizce tercümesi sistemimizde mevcuttur. Yukarıda görmüş olduğunuz İngilizce metin, bahse konu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesine ait özet bilgileri içermektedir. Aşağıda aynı mevzuat kalemine ait Türkçe bilgileri bulabilirsiniz. Dilerseniz, bu mevzuat kaleminin İngilizce tercümesini satın alabilirsiniz (sayfanın sağ üst bölümünde satış fiyatı belirtilmektedir).
Satış fiyatı üzerinden Mevzuat.Net, Tariff-Tr.com ya da Akıllı Gümrük Vergisi Hesaplama Sistemi abonelerine %50 İNDİRİM uygulanacaktır.

Türk Akreditasyon Kurumuna İlişkin Çeşitli Hükümler Hakkında Kanun - 4457
Resmi Gazete Tarihi : 04.11.1999
Resmi Gazete Sayısı : 23866


Laboratuvar, belgelendirme ve muayene ve hizmetlerini yürütecek yurt içi ve yurt dışındaki kuruluşları akredite etmek, bu kuruluşların belirlenen ulusal ve uluslararası standartlara göre faaliyetlerde bulunmalarını ve bu suretle ürün/hizmet, sistem, personel ve laboratuvar belgelerinin ulusal ve uluslararası alanda kabulünü temin etmek amacıyla Türk Akreditasyon Kurumunun kurulması hk.

Anahtar Kelimeler

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK); TÜRKAK
250 TL + KDV

Listeye Geri Dön

Bize Ulaşın

Bestekar Sokak 32/5 06680 Ankara
Tel : 90-312-418 94 15
Fax : 90-312-418 50 89
E-Mail : info@tariff-tr.com
http://www.mevzuat.net/legislation/ingilizcemevzuatdetay.aspx?mkid=8451
Click for ENGLISH - Copyright © 2010 Mevzuat.Net - İnfosoft Bilgi Sistemleri Tüm Hakkı Saklıdır.