Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti

Akıllı Gümrük Tarife Tespitine Yapay Zeka özelleği eklendi.

Detaylar için tıklayınız

Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti, Mevzuat.Net tarafından geliştirilen ve ürün gümrük tarifesini (GTİP) bulmada kolaylık sağlayan bir sistemdir. 

Bir ithalat öncesinde yapılması gereken maliyet araştırmalarında bilmemiz gereken verilerden birisi de getireceğimiz ürünün gümrük vergisidir. Ürünün gümrük vergisini öğrenebilmemiz için de ilk yapmamız gereken işlem ithal edeceğimiz ürünün GTİP numarasını tespit etmektir. Bazen bir ürünün GTİP numarasını tespit etmek gerçekten sıkıntılı bir hal alabilir çünkü bazı ürünlerde en ufak detay gümrük tarifeyi tamamen değiştirmekte ya da yaptığımız sorgulamalarda aynı isimle birkaç farklı pozisyon çıkmaktadır. Dolayısı ile gümrük işlemlerine yabancı olan birisi için bu durum karmaşık bir hal almaktadır. Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti ile biz sizin için bu karmaşaya çözüm sunuyoruz.


Herhangi Bir Malın GTİP Numarasını Nasıl Bulabilirim?

İlgilendiğiniz ürünün gümrük tarifesini bulmak istiyorsanız sistemimizde Gümrük Tarife Cetveli Madde Açıklamaları, İzahname Notları, Bağlayıcı Tarife Bilgisi.... gibi seçeneklerimizde tek tek aradığınız ibareyi sorgulatabilirsiniz. Ya da daha hızlı işlem yapmak adına başka bir yerde bulamayacağınız Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti seçeneğimizi kullanabilirsiniz. Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti,

  • Gümrük Tarife Cetveli Madde Açıklamaları
  • İzahname Notları
  • Bağlayıcı Tarife Bilgisi
  • Avrupa Birliği Bağlayıcı Tarife Bilgisi
  • İthalat Rejimi V Sayılı Liste
  • Tarife Sınıflandırma Kararları
  • Sınıflandırma Görüşleri (Aviler)
  • Mevzuat - GTİP Bağlantıları
  • Mevzuat.Net Tarafından Tespit Edilen Gümrük Tarifeleri
  • ............

gibi gtip e bağlı bölümlerde otomatik bir tarama yapar ve yazdığınız ibarenin en çok geçtiği yerlere göre bir öncelik katsayısı vererek bulduğu sonuçları ekrana listeler. Listenin detayında bu ibarelerin nerelerde, hangi bölümlerde geçtiğini görebilirsiniz.

Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti

Örneğin, ürününüz bilgisayar ve tarifesini arıyorsunuz. Bunun için aranacak kutucuğuna "bilgisayar" yazıp Akıllı Tarife Tespiti'ne tıklamanız yeterli. Bilgisayar ibaresinin geçtiği tarifeler ve detayları ekranda listelenecektir.

Mevzuat.Net - Akıllı Gümrük Tarife Tespiti


Bize Ulaşın

Ostim Mahallesi 1308.Cadde No:6 Kat:1 Daire:22 Yenimahalle/ANKARA
Tel : 90-312-418 94 15
Faks : 90-312-418 50 89
E-mail : bilgi@mevzuat.net

WhatsApp iletişim hattı : 0538 049 09 11

Teknik destek vb. sorularınız için: bilgi@mevzuat.net
Abonelik şartları ve seçenekleri, yeni abone olma, abonelik yenileme vb. sorularınız için abone@mevzuat.net

Bizi Takip Edin